Premieliste

Præmieliste 2014

udst nr. Mågefinker Normalklasse
Gruppe 40 Brun serie

5 Marianne Christensen 91 Bronze
8 Chresten Christensen 93 Guld+DM
9 Chresten Christensen 91 Sølv
Gruppe 41 Grå serie

10 Marianne Christensen 89 Sølv
11 Marianne Christensen 90 Guld
13 Marianne Christensen 89 Bronze
Gruppe 46 Broget serie

14 Hans Chr. Lauridsen 88 Bronze
15 Hans Chr. Lauridsen 89 Sølv
   
udst nr. Mågefinker Championklasse
  Gruppe 40 Brun serie

 
23 Bent M. Sørensen 89 Bronze
Gruppe 41 Grå serie

27 Bent M. Sørensen 92 Guld
28 Bent M. Sørensen 91 Sølv
29 Bent M. Sørensen 91 DM stamme
30 Bent M. Sørensen 90
31 Bent M. Sørensen 91 Bronze
Gruppe 45 Upigmentert serie

41 Bent M. Sørensen 90 Bronze
43 Carsten Hæstrup 90 Sølv
44 Carsten Hæstrup 91 Guld
Gruppe 46 Broget serie

45 Bent M. Sørensen 89 Bronze
46 Carsten Hæstrup 91 Guld
47 Carsten Hæstrup 90 Sølv
Gruppe 47 Opalin serie

50 Anders Pedersen 89 Bronze
udst nr. Zebrafinker Normalklasse
Gruppe 20 Grå/brun serie

54 Hans Chr. Lauridsen 89 Sølv
56 Hans Chr. Lauridsen 90 Guld
57 Hans Chr. Lauridsen 89 Bronze
Gruppe 21 Lysrygget/hvid m/tegning

59 Joachim Hæstrup 89 Bronze
60 Hans Chr. Lauridsen 89 Sølv
61 Hans Chr. Lauridsen 90 Guld
Gruppe 22 Upigmenterede serie,

64 Hans Chr. Lauridsen 91 Guld
Gruppe 23 Sortbrystet serie

66 Flemming Rasmussen 91 Guld
Gruppe 24 Orangebrystet serie

67 Birthe Bruun Langhoff 91 Guld
68 Flemming Rasmussen 89 Bronze
69 Birthe Bruun Langhoff 90 Bronze
71 Flemming Rasmussen 90 Sølv
73 Flemming Rasmussen 91 Sølv
74 Flemming Rasmussen 92 Guld
Gruppe 27 Pastel serie
Gruppe 28 Hvidbrystet serie

76 Joachim Hæstrup 89 Sølv
Gruppe 30 Isabel serie

78 Chresten Christensen 89 Bronze
81 Chresten Christensen 92 Guld
udst nr. Zebrafinker Championklasse
Gruppe 20 Grå/brun serie 1,0

82 Erik Grodt 91 Sølv
83 Erik Grodt 90 Bronze
84 Kurt Hansen 93 Guld+DM
Gruppe 20 Grå/brun serie 0,1
 
87 Kurt Hansen 91 Sølv
89 Kurt Hansen 91 Bronze
95 Kurt Hansen 91 Guld
Gruppe 21 Lysrygget/Hvid m/tegning 1,0

100 Erik Godt 89 Bronze
110 Kurt Hansen 91 Guld
111 Kurt Hansen 90 Sølv
Gruppe 21 Lysrygget/Hvid m/tegning 0,1

107 Kenneth Christensen 89 Brønze
118 Kurt Hansen 91 Guld
119 Kurt Hansen 90 Sølv
Gruppe 22 Upigmenterede serie 1,0

122 Poul Erik Wind 92 Sølv
123 Poul Erik Wind 91 DM stamme
124 Poul Erik Wind 91 Bronze
125 Poul Erik Wind 92 Guld
Gruppe 22 Upigmenterede serie 0,1

126 Kurt Hansen 89 Brønze
127 Kurt Hansen 90 Sølv
Guppe 23 Sortbrystet serie 1,0

129 Kurt Hansen 91 Guld
131 Kurt Hansen 89 Bronze
Guppe 23 Sortbrystet serie 0,1

128 Kurt Hansen 90 Sølv
132 Kurt Hansen 89 Bronze
133 Kurt Hansen 91 Guld
Guppe 24 Orangebrystet serie 1,0

138 Kurt Hansen 91 Guld
141 Kurt Hansen 90 Sølv
142 Kurt Hansen 89 Bronze
Gruppe 24 Orangebrystet serie 0,1

139 Kenneth Christensen 91 Guld
143 Kurt Hansen 89 Bronze
Gruppe 26 Sortkindet serie 1,0

146 Kurt Hansen 91 Guld
147 Kurt Hansen 90 Sølv
151 Kenneth Christensen 89 Bronze
Gruppe 26 Sortkindet serie 0,1

149 Kurt Hansen 90 Sølv
152 Kurt Hansen 91 Guld
Gruppe 27 Pastel serie 1,0

154 Erik Godt 91 Sølv
163 Erik Godt 92 Guld
171 Poul Erik Wind 91 NZC Bronze
175 Kurt Hansen 90 NZC Sølv
176 Poul Erik Wind 91 Bronze
Gruppe 27 Pastel serie 0,1

157 Kurt Hansen 92 Guld
160 Poul Erik Wind 90 Bronze
169 Erik Grodt 91 Sølv
Gruppe 28 Hvidbrystet serie 1,0

185 Kurt Hansen 90 Sølv
186 Kurt Hansen 90 Bronze
Gruppe 28 Hvidbrystet serie 0,1

183 Erik Grodt 92 Guld
189 Erik Grodt 91 Sølv
Gruppe 29 Kindet serie 1,0

190 Kurt Hansen 91 Guld
Gruppe 29 Kindet serie 0,1

191 Kurt Hansen 91 Guld
Gruppe 30 Isabel serie 0,1
Gruppe 31 Agat serie 1,0
193 Kurt Hansen 92 Guld/NZC Guld
195 Kurt Hansen 91 Sølv
196 Kurt Hansen 91 Bronze
Gruppe 31 Agat serie 0,1
Gruppe 32 Toppet/gulnæbbet serie

199 Kurt Hansen 89 Bronze
Gruppe 33 Eumo serie

201 Kurt Hansen 89 Bronze
202 Kurt Hansen 90 Sølv
udst nr. Risfugle Normalklasse
Gruppe 50

204 Chresten Christensen 89 Sølv
206 Chresten Christensen 90 Guld
udst nr. Risfugle Championklasse
Gruppe 50

207 Carsten Hæstrup 90
208 Carsten Hæstrup 92 Guld+DM
209 Carsten Hæstrup 90 DM stamme
210 Carsten Hæstrup 89
217 Ingolf B. Andersen 91 Sølv
220 Ingolf B. Andersen 90 Bronze
udst nr. Timor Championklasse
Gruppe 28 Timor 1,0 

230 Ingolf B. Andersen 91 Guld
232 Ingolf B. Andersen 90 Sølv
Gruppe 28 Timor 0,1  

233 Ingolf B. Andersen 90 Sølv
234 Ingolf B. Andersen 92 Guld+DM
Stammer Mågefinker
S 04 27-28-29-30+HP 368 Guld
  Bent M. Sørensen    
Stammer Zebrafinker 1,0
S 11 122-123-124-125+HP 370 Guld
  Poul Erik Wind    
S 16 193-194-195-196+HP 368 Sølv
  Kurt Hansen    
Stammer Zebrafinker 0,1
S 18 87-88-89-90 + HP 367 Bronze
  Kurt Hansen    
Stammer Risfugle
S 21 207-208-209-210 +HP 364 Guld
  Carsten Hæstrup    
Stammer Timor zebrafinker



Skriv en ny kommentar: (Klik her)

123hjemmeside.dk
Tegn tilbage: 160
OK Sender...
Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

30.10 | 19:16

Hej.
Länken fungerar inte.......

...
23.10 | 07:27

Hej Helle
Hannen ruger som regel i dagtimerne, og hunnen resten af tiden, men der kan være stor forskel fra par til par

...
22.10 | 20:20

Hej, det er første gang mine zebrafinker har æg, men kan det passe at det mest er hannenå der ruger på dem ?

...
26.09 | 22:08

Hejsa
Jeg søger små finker til min voliere - gerne med stærke farver. Jeg tænker lidt Astrild, Tigerfinker mv. Jeg er åben for forslag. Zebrafinker haves.

...
Du kan lide denne side
Hej!
Prøv at lave din egen hjemmeside ligesom mig! Det er nemt, og du kan prøve det gratis
ANNONCE